10 taupīšanas knifi


1. Ceļo un mācies

Radošās darbnīcas dažādos Eiropas nostūros, piemēram, Islandē, Spānijā, Kiprā, Grieķijā, Lielbritānijā, Horvātijā…. Iespēja veselu nedēļu mācīties fotografēt, rakstīt dziesmu tekstus, izgatavot rotas, vērot putnus, dejot, spēlēt teātri un iesaistīties citās interesantās nodarbēs. Ceļa, apmešanās un uzturēšanās izdevumus 100% apmērā sedz organizatori. Mana draudzene Laura šajās dienās brauc uz Vīni apgūt interaktīvā video zinības; es pati esmu pieteikusies augustā doties uz Itāliju, lai iemācītos smuki dziedāt. Uz priekšu, ļautiņi, pasaule ir vaļā!

2. Divi braucieni ar sabiedrisko transportu par viena cenu

Kopš e-talona ieviešanas daudzi joprojām nezina par šādu iespēju. Ja tev ir e-talons, tu vari darīt tā: Ķengaragā iekāpt 3. tramvajā, validēt e-talonu, izkāpt centrā, un vēlāk lekt iekšā 6. tramvajā, lai dotos tālāk, piemēram, uz Alfu. Respektīvi, stundas laikā kopš e-talona pirmās nopīkstināšanas, tu pavisam oficiāli drīksti turpnāt ceļu ar tāda paša veida transportlīdzekli maršruta sakritības robežās. Kad stunda pagājusi, jākāpj laukā vai jānopīkstina taloniņš vēlreiz.

3. Meikaps un jauna frizūra

Meitenes, kuras apgūst vizāžista un friziera profesiju, meklē modeļus. Tā ir iespēja tapt uzkrāsotai un safrizētai par brīvu! Katra otas un šķēres kustība notiek pasniedzēja stingrā uzraudzībā, tāpēc šķībi greizi uzklāta lūpukrāsa vai pavirši apšņikāti mati tev nedraud. Kļūstot par modeli, tu atbalstīsi jauno censoņus un iegūsi sev uzticamu sapucētāju reizēm, kad jāsteidzas uz balli vai vienkārši vēlēsies izdaiļot savu dienu.

4. Autostāvvietas

Ja nepavisam negribas maksāt par auto novietošanu Rīgā, lūk, karte ar zonām centra tuvumā, kur savu spēkratu bez bažām var atstāt par brīvu.

5. Degviela

Reizēs, kad nepieciešams uzpildīt bāku, nebrauc pirmajā Statoilā, bet iemet aci tabulā, lai uzzinātu, kur šodien degvielu “dod” lētāk!

6. Taksometri

Pirms izsaukt taksi, kas aizvestu tevi mājās no kluba vai lidostas, ieskaties Rīgas takšu tarifu salīdzinājumā – varbūt tomēr ir iespējams lētāk!?

7. Fotodruka

Lētākā man zināmā bilžu druka Rīgā. Vienas 10×15 bildes cena – tikai 7 santīmi! Par kantora atsaucību un fotogrāfiju kvalitāti dzirdētas vienīgi labas atsauksmes.

8. SMS

Kālab tērēt naudu īsziņām, ja tās bez maksas var nosūtīt no interneta (uz visiem tīkliem Latvijā)?

9. Dzeramais ūdens

Protams, var jau lietot krāna ūdeni vai stibīt pudeles no rimčika, tomēr izdevīgāk un garšīgāk ir, nemaksājot ne santīma, pasmelties to kādā no Latvijas kristāldzidrajiem avotiņiem.

10. Atlaižu kuponi

Saldajā ēdienā – atlaides solārijam, sporta nodarbībām, picām, apģērbam, autoapkopei un citām ikdienā noderīgām lietām. Izvēlies kuponu, izdrukā un ietaupi!

Taupīšanas knifu sēriju noteikti turpināšu. Gaidu arī jūsu atklājumus, kā dzīvot lētāk!

Bilde aizlienēta no http://i.ehow.com


Advertisements

27 thoughts on “10 taupīšanas knifi

 1. Duelis

  labi pamatpadomi, bet vajag to sarakstu izvērst vēl plašāku.
  Var vairāk par alternatīvām sadzīves precēm un līdzīgām lietām, piemēram,
  iesaku ieskatīties savadak.lv

  Atbildēt
 2. Maris

  To kristāldzidro avotiņu vajadzētu pārbaudīt pirms lieto. Un neskatīties uz to, ka daudzi citi tur pasmeļas.
  Reiz ņēmu no vietas kur pat rindā bija jāstāv un šodien tur rindā stāv. Bet kāpēc bija tāds iedzeltens un kāpēc tik ātri sāka bojāties?

  Atbildēt
 3. Kni

  Labs ieraksts.
  Par sabiedrisko transportu runājot, ja Tu brauc ar tā paša maršruta transportu, tad šamējais nemaz neļauj otrreiz nopīkstināt un saka, ka esi jau reģistrēts.

  Par frizieri – es tomēr labāk eju pie friziera, pie kura man iemīta taciņa un pie kura eju jau kā drauga un kuram man nekas nav jāstāsta, kā arī zinu, ka nekas greizi nenoies, JO esmu piedalījusies tādā praktikantu eksperimentā un vairs neko tādu nedarīšu.

  Atceros kā bērnībā tētis mēdza teikt: mēs neesam tik bagāti, lai pirktu tik lētas mantas. Redz, mans uzskats, ka ne visur un vienmēr ir jātaupa.

  Atbildēt
 4. pasiflora

  Galu galaa var paarlaist dizkibeli piedaloties kaadaa no Eiropas Briivpraatiigaa darba projektiem (garaakais laikam gadu ir…) un taa laikaa var paceljot pa izveeleeto valsti par uz vietas nopelniito kabatas naudu. Var gadiities arii palikt uz vietas ;)… Iesaku!

  Atbildēt
  1. paula

   klau, vai nevarētu palūgt kādu linku par šo tēmu? man izdoda starast tikai volunteering misijas, kurās pašam sev jāapmaksā lidojums un uzturēšanās :(

   Atbildēt
 5. uwa

  gaļu pērku centrāltirgū, sanāk divas reizes lētāk. sametu pilnu saldētavu, no rīta izņemu un vakarā tik vien kā jāpagatavo.

  Atbildēt
 6. Jānis Migals

  Kamēr cilvēciņš nesāks veidot savu naudas uzskaiti, nepieņems taupīšanu kā dzīves stilu, nekādas pamācības viņu neglābs. Ko dos, ja ietaupīs Ls 2 uz benzīnu, nopērkot to lētākā tankā, ja tai pašā laikā ies uz kino par Ls 4, nopirks popkornu un colu un no taupības nekas nesanāks. Lai nauda turētos, tā jāskaita, jāmaina sevi, savi paradumi. Tas ir ļoti smags darbs, kurš ar laiku pārvēršas par dzīves stilu. Veiksmi visiem.
  Palīgu var sameklēt šeit http://budzets.times.lv/

  Atbildēt
 7. Tīna

  tiešām 1h, es dzirdēju ka 40 min.
  Numuri.lv var noteikt telefona numuram operatoru un tad arī sūtīt SMS, parāda vai saņēmējs ir pieslēdzis šo fīču, jo man ir gadījies, ka cilvēkam nemaz nevar no interneta neko aizsūtīt.

  Atbildēt
 8. BUMERANGS

  Par atlaižu kuponiem. Man reiz bij tāds atgadijums, izgriezu no laikraksta 10% kādam pakalpojumam un veicot apmaksu uzrādiju to, taču pakalpojuma sniedzējs nemaz nebija informēts par kaut kādiem laikrakstos publicētiem atlaižu kuponiem un uzskatija to par pašdarinātu atlaidi nepiešķirot. vot tā :)

  Atbildēt
 9. jānis

  2. punktu nesaprotu.. kāda jēga pārsēsties maršruta sakritības robežās? vai arī ne tā saprotu, kas ir sakritības robežas.. :)

  Atbildēt
  1. Dina Preisa Post author

   Tas nozīmē, ka ar tu pa ceļam uz mājām/darbu/utt. vari izkāpt, lai, piemēram, ieskrietu kādā bodē, un vēlāk turpinātu braucienu ar to pašu biļeti.

   Atbildēt
 10. Jūlija

  Paldies! Noderīgas pievienotās saites!

  1) Pērkot profesionālos šampūnus un kondicionierus lielās pudeles “Frizieru servisā”, sanāk labi ietaupīt. Īpaši tiem, kas bieži mazgā matus. Pirmkārt, lielā pudele maksā ~6-10Ls; otrkārt, piemērota aptuveni pusgadam, jo šampūns ir koncentrētāks un mazāk jālieto; treškārt, labāka kvalitāte.

  2) Iepērkoties birojam, ir laba sadaļa Tukšojam plauktus – noderīgas lietas par samazinātām cenām http://jaunais.standarts.lv/Standarts/#catalog/DISCOUNT/WITH_IMAGES/ALL/5/0/DEFAULT/

  3) Tiem, kas precas – pasekojiet http://www.precos.lv – var nopirkt lētāk jau vilktas/nevilktas kleitas, uzvalkus, kā arī gadījies redzēt sludinājumus, kur nevilktu plīvuru atdot par baltu velti.

  4) Tāpat arī ietaupījums vecākiem – http://www.calis.lv forumos var atrast sludinājumus, lai iegādātos vai saņemtu bez maksas dažādas lietotas lietas, piemēram, ratiņus, bērnu gultiņas.

  Atbildēt
  1. Dina Preisa Post author

   Mīļš paldies par pienesumu, Jūlija! :))

   Par šampūniem, jā, pati arī tā esmu darījusi. Vienīgā lieta, kas man tai visā šķiet aizdomīgi, ir kondicioniera tilpums. Šampūns parasti ir iepildīts lielizmēra pudelē, bet kondicionieris – uz pusi mazākā. Runa ir par TIGI matu kopšanas līdzekļiem.

   Atbildēt
 11. Elīna

  Šis ir labs! Šodien kā reiz meklēju lētāko foto izdruku, tikai par vēlu uzgāju Tavu rakstu.

  Tā tik turpināt! :)

  Atbildēt
 12. Maija

  interesanti :)
  1) Ir kādi linkiji tvinkiji ar konkrētiem organizatoriem?
  3), 8), 10) – pilnībā piekrītu.

  Bet par avota ūdeni un staķiku gan es padomātu. Vai nav prātīgi apsēsties un parēķināt – cik daudz naudas&benzīna Tu iztērētu braucot līkumu uz lētāku benzīnatnku (pie reizes vēl pasēžot kādā propkā)? Vai tik nesanāk tie paši 20 santīmi, ko uzmaksātu pa virsu tuvākajā staķikā, pie tam saņemot iespēju apmeklēt ļoti sakarīgu sirsniņmājiņu, kas nereti NAV citos tankos un kas nereti ir ĻOTI svarīgi. Un tas, ka avotiņūdens neko nemaksā – arī nepiekrītu. Ja pēc tā jādodas ar auto – padomā, cik naudas aiziet benzīnā un kādu ietekmi uz vidi tas atstāj. Vai tik nesanāks līdzīgi tam ciparam, ko atdosi par līdzīgas litrāžas pudeli Rimītī vai notecinot no krāna. Mandomāt – padomi ir feini, bet ne gluži superuniversāli :)

  Atbildēt
   1. Sincha RED

    Tiem, kuriem ir 18 – 20 gadi, ir piedāvājums ar RED oktobrī braukt uz Čīli jauniešu apmaiņā. Izmaksas – 30 % ceļa izdevumi. Uzturēšanās, ēdināšana un aktivitātes apmaksā projekts.
    Tēma – sports kā brīvā laika pavadīšanas aktivitāte
    Ilgums – 10 dienas
    Piedalās jaunieši no 6 dažādām valstīm – Čīles, Urugvajas, Brazīlijas, Slovākijas, Norvēģijas un Latvijas.

    Atbildēt
 13. Edgars

  Paldies par “darbnīcu” linku – vēlāk izlasīšu

  Bet tas ir tikai maršrutu sakritības robežās, taka reāli jau ļoti reti ko var tur ietaupīt

  Par degvielu – it īpaši, ja tev ir dīzelis un ārā -15*C liešu kauš pa 5 sant dārgāk, lai neaizsalst, nekā kkādu štruntu, kad autiņu vispār nepielaist (ir pieredze šogad ar Latvijas naftu – neiesaku)

  SMS – ir arī tāds projekts – sms.id.lv

  Dzeramais ūdens – 1reiz nopērk filtru un to pašu krāna ūdeni laiž cauri, jo tomēr līdz avotiem ir jābrauc (bendža,laiks) un jāpilda traukos, jānes un pēc dažu dienu stāvēšanas tāpat jau tas vairs nav tas labākais.

  bet tā super saraksts, tik turpini un lasīšu ar interesi!

  Atbildēt
  1. Dina Preisa Post author

   Paldies par komentāru, Edgar! ;)

   Ar to e-talona štellīti man bieži iznāk ietupīt, jo parasti saplānoju braucienus tā, lai paspētu visur kur ieskriet, visu ko apdarīt. Piemēram, aizšaut līdz centram UN atpakaļ par 0,38 saņiem (jo pērku e-talonu 20 reizēm).

   Redz, es jau šito visu rakstīju no savas dzīves, sava skatu punkta. Ūdeni var paņemt GARĀMBRAUCOT, nevis taisot speciālu tūri :D Iemest mašīnā pāris tukšas pudeles un, ja iznāk doties gar kādu no avotiem, drusku pasmelties. Vai arī, teiksim, brīvdienās taisoties uz laukiem, kur pagalmā ir aka, vienkārši atcerēties paņemt līdzi tukšo taru.

   Laikam jau taupīšana ir cieši sasitīta ar plānošanu.

   Atbildēt
   1. Gunta

    Par transportu īsti tomēr nesaprotu. Zvanīju uz Rīgas satiksmi, tur nekas par stundu neesot minēts un ja reiz es izkāpis, tad iekāpjot ir sācies jauns brauciens un par to ir jāmaksā. Citi man mēģināja iestāstīt, ka e-talonu vispār ir iespēja reizi stundā vai 40 min. nopīkstināt. Vakar pat mēģināju, iekāpu trolejbusā, nobraucu pieturu izkāpu, sagaidīju nākamo un tajā nopīkstināju e-talonu un pieņēma tas aparāts. Ja nebūtu nopīkstinājusi un iekāptu kontrole, tad nezinu cik likumīgi būtu par šo leitu strīdēties, jo RS nekas par to nav atrunāts.

    Atbildēt
    1. dārta

     Jā, par to Rīgas Satiksmi tās būs muļķības,
     jo tā var rīkoties TIKAI TAD,
     ja Tev ir nopirkta biļete konkrētam maršrutam.
     Piemēram, mēnešbiļete 5. tramvajam,
     bet tu reāli vari izmantot arī tos tramvajus, kas
     iet pa to pašu maršrutu,
     piemēram 7o vai 4o, bet ne visā to garumā,
     tikai tur, kur “pārklājas” maršruti.

     Atbildēt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.